Sponsorzy:

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Po koncercie Joannitów..

enej

Enej, Mirami i Fervor poderwali do zabawy lidzbarską publiczność. 2 sierpnia w Lidzbarskim Amfiteatrze po raz czwarty odbył się Koncert Charytatywny na rzecz ratownictwa medycznego i transplantologii , który połączony był z jubileuszem X- lecia Lidzbarskiej Grupy Joannitów.

Obchody rozpoczęły się już wczesnym rankiem, kiedy to koło godziny 8.00 na Placu Wolności stanął Ambulans do poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Po chwili pojawili się pierwsi lidzbarczanie, którzy pragnęli oddać krew. Tradycyjnie na lidzbarskich Honorowych Dawców Krwi można było liczyć. Personel Centrum dokonał 50 donacji i tym sposobem zebrał około 22 litrów krwi. Każdy dawca oprócz smacznych czekolad, otrzymał upominki przygotowane przez Fundację Krewniaków.

Kolejnym punktem programu była otwarta konferencja popularno- naukowa poświęcona tematyce transplantacji i dawców szpiku. Prelekcje poprowadzili pracownicy Warmińsko- Mazurskiego Biura Koordynacyjno- Organizacyjnego ds. transplantologii: Joanna Kostrzewa- regionalna koordynator ds. transplantologii i Małgorzata Braczkowska- anestezjolog Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi i przyciągnęła do Domu Środowisk Twórczych ponad 50 osób.

Na kwadrans przed rozpoczęciem koncertu tradycyjnie wyruszyła parada wozów ratowniczych, która przejechała ulicami Lidzbarka Warmińskiego. Główną atrakcją parady był zabytkowy wóz strażacki STAR 204.

Koncert rozpoczął się częścią oficjalną podczas, której powitano oficjalnych gości i wręczono podziękowania. Krzysztof Pietrzkiewicz- członek Prezydium JDP odczytał list Prezesa JDP ks. Grzegorza Giemzy i razem z koordynatorem OM Lidzbark Warm. wręczył pamiątkowe statuetki, dla osób zasłużonych przy organizacji koncertu. Następnie głos zabrali oficjalni goście. Część oficjalna zakończyła się wystąpieniem założyciela Lidzbarskiej Grupy Joannitów- Damiana Kardymowicz, podczas którego podziękował wszystkim współpracownikom za dziesięcioletnią pracę.

Po części oficjalnej została tylko wspaniała zabawa. Prawdziwą rozgrzewkę zafundował widzom zespół Fervor, który wprawił publiczność we wspaniały nastrój. Następnie piękne dziewczyny z Mirami dając świetny koncert rozgrzały publiczność do czerwoności i jako gwiazda wieczoru- Enej poderwał wszystkie ręce do góry. Koncert zakończył się spektaklem laserów pt. gra światła i dźwięku.

Na tegoroczny koncert przybyła rekordowa ilość publiczności. Szacuje się, że w Lidzbarskim Amfiteatrze i wokół niego bawiło się ponad 4 tys. Widzów.

Komentarze   

 
0 #1 profile 2018-11-01 13:24
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież